SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 7303222
nr 730 3222
Bestickuppsättning
11 del, Silver, Zethelius, tidigt 1800-tal, vikt: ca 710 g
Kondition: graverade
Utrop:
2.000 kr
Såld:
2.900 kr
måndag 5 december 2011
kl 17:18:11
1.500 kr
2.000 kr
2.200 kr
2.800 kr
5 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver